MENU

Termoizolacja

Gdzie można stosować izolację poliuretanową?

Izolację można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków. Piana ma zastosowanie w ocieplaniu poddaszy, dachów, stropów, fundamentów, wszystkich miejsc trudnodostępnych które trzeba ocieplić.

Izolacja może być stosowana na prawie wszystkie powierzchnie stosowane w budownictwie: blacha ocynkowana, drewno, płyty drewnopochodne, styropian, papa, stal, beton.

Natrysk jest wykonywany bezpośrednio u klienta. Piana nie obciąża konstrukcji dachu dodatkowo wzmacniając jego wytrzymałość a także stanowi wygłuszenie.

Natrysk pianą a ocieplanie wełną i styropianem

Natryskiwana piana doskonale wypełnia wszystkie trudnodostępne przestrzenie eliminując mostki termiczne. Stosując wełnę bądź styropian wypełnienie wszystkich pustek jest bardzo trudne, a często niemożliwe. Izolacja poliuretanowa pozbawiona jest połączeń przez co właściwości termoizolacyjne są takie same w każdym miejscu ocieplenia.

Zdrowie a izolacja poliuretanowa

Izolacja jest odporna na zjawisko gnicia i butwienia oraz rozwój grzybów. Nie występuje efekt pylenia, izolacja nie ma zapachu, jest odporna na działanie insektów oraz gryzoni.

 

Pianka otwartokomórkowa (dach)
 

Pianka stosowana głównie w docieplaniu poddaszy a także ścian działowych. Stosowana jednowarstwowo, posiada bardzo dobre właściwości termiczne, jest paro przepuszczalna. Nie traci swoich właściwości  z upływem lat, nie kruszy się, nie chłonie wilgoci a tym samym nie jest dobrym podłożem dla grzybów. Nie zagnieżdżają  się w niej gryzonie.

 

Pianka zamkniętokomórkowa (dach + stropy fundamenty)

Stosowana przy ocieplaniu fundamentów, podłóg, dachów ( stropodachów ). Dzięki swojej dobrej przyczepności może być stosowana w ocieplaniu powierzchni metalowych, betonowych czy drewnianych o nieregularnych kształtach. Pianka zamkniętokomórkowa kładziona jest warstwowo, zapewnia niski współczynnik przenikania ciepła.

 

W ofercie posiadamy systemy natryskowe:

 

NG0440 – system przeznaczony do izolacji dachów ma zewnątrz, a także pod wylewki betonowe hal, garaży, magazynów itp.

 

NG 0430 – system do izolacji kurników , chlewni, hal przemysłowych oraz innych budynków.

 

NG0810NF – stosowany do izolacji dachów, stropów, ścian itp. Wewnątrz budynków.