MENU

Polimocznik

„Polimocznik - natryskowa membrana.”

   Poszukując odpowiedniej firmy, która zrealizuje nasz projekt (basen w ogródku, ocieplenie naszego domu marzeń, trwała i odporna posadzka) napotykamy się na specjalistyczne słownictwo, które może być nam obce.

I nic w tym strasznego!

   Postaram się wyjaśnić co to właściwie jest polimocznik i dlaczego wykorzystujemy go w Termo-Kraft.

Krótka lekcja chemii.

   W reakcji izocyjanianu z poliaminami powstaje niezwykle trwały związek czyli właśnie polimocznik. Początkowo występuje w stanie ciekłym i dopiero podgrzany do ok. 70 stopni Celsjusza jest aplikowany na różne powierzchnie. Co ważne po wyschnięciu (które również jest ekspresowe- zaledwie doba)  nie zmienia swojej objętości i nie jest toksyczny – może mieć kontakt nawet z wodą pitną. 

   Do istotnych zalet polimocznika możemy również zaliczyć :

- trwałość przy niskich jak i wysokich temperaturach

- wytrzymałość mechaniczną

- hydroizolacje

   Nie od dziś wiadomo, że potrzeba matką wynalazków. W latach 80 XX wieku prężnie rozwijał się przemysł motoryzacyjny. Produkowane wtedy zderzaki samochodowe musiały być niezawodne, odporne na korozje. Po raz pierwszy do ich pokrycia zastosowano właśnie polimocznik. Pod koniec lat 80-tych posłużył już jako izolacja dachów.

   Skoro wiemy już co to polimocznik i w jakiej dziedzinie znalazł pierwsze zastosowanie to w jaki sposób jest wykorzystywany w Termo-Kraft?

   Otóż w naszej firmie polimocznik jest przede wszystkim używany do izolacji basenów, domów; położony natryskowo na powierzchnie nadaje się do ochrony posadzki przemysłowej, tarasów czy balkonów.

Ale „napotkać” możemy go również:
- przy  izolacji rur i rurociągów

- w kadłubach statków

- niezmiennie w przemyśle motoryzacyjnym

- przy uszczelnianiu kanalizacji

   Lista zastosowań polimocznika stale się wydłuża więc i w naszej firmie poszerzamy swoje usługi.

   Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z Nami, a na pewno rozwiejemy wszelkie wątpliwości – ponieważ nie tylko ocieplamy domowe stosunki, ale również chcemy budować trwałe więzi z naszymi klientami.